مهدویت (دوران ظهور)

  از ویکی‌نور
  مهدویت (دوران ظهور)
  مهدویت (دوران ظهور)
  پدیدآورانکارگر، رحیم (نویسنده)
  ناشردفتر نشر معارف
  مکان نشرقم - ایران
  سال نشر1388 ش
  چاپ3
  شابک978-964-531-119-1
  موضوعآخر الزمان

  محمد بن حسن(عج)، امام دوازدهم، 255ق. -

  مهدویت - انتظار

  مهدویت - پرسشها و پاسخها
  زبانفارسی
  تعداد جلد1
  کد کنگره
  ‏BP‎‏ ‎‏224‎‏/‎‏4‎‏ ‎‏/‎‏ک‎‏2‎‏م‎‏9‎‏
  نورلایبمطالعه و دانلود pdf

  مهدویت(دوران ظهور) اثر رحيم كارگر، مجموعه‌اى از پرسش‌ها و پاسخ‌ها مربوط به انديشه مهدویت با محوريت دوران ظهور است.

  اداره مشاوره و پاسخ معاونت آموزش نهاد نمايندگى مقام معظم رهبرى در دانشگاه‌ها از آنجا كه با انبوه پرسش‌هاى دانشجويان روبرو است، به همين جهت با تشكيل گروه‌هاى علمى و تخصصى توانسته تاكنون حجم زيادى از پرسش‌ها را پاسخ‌گو باشد. و اثر حاضر مجموعه‌اى از اين سؤالات و پرسش‌ها است كه در راستاى ترويج فرهنگ دينى منتشر شده است.

  ساختار

  بدون ترديد سؤال و پرسش‌گرى، وسيله‌اى براى رسيدن به آگاهى و باورها است. ولى توجه به اين نكته لازم است كه پويايى جامعه و فرهنگ در گرو پرسش‌هاى حقيقت‌طلبانه و پاسخ‌هاى خردورزانه است كه مجموعه حاضر از دو منظر فوق داراى اين ويژگى مى‌باشد و مؤلف با يك ساماندهى مناسب پرسش‌ها را دسته‌بندى و به آن‌ها يك نظم منطقى داده و پاسخ لازم را در مورد هر كدام ارائه نموده است.

  پاسخ به سؤالات با تكيه بر جوامع روايى شيعه و با استناد به نظريه‌هاى انديشمندان و بزرگان شيعه ارائه شده است.

  گزارش محتوا

  اثر به بيست پرسش در موضوع‌هاى:ديندارى در آخرالزمان، نشانه‌هاى ظهور، دجال و سفيانى، رشد عقلى در عصر ظهور، پيروان اديان در عصر ظهور، حكومت جهانى امام عصر(عج)، ملاقات و تشرف به محضر امام زمان(ع) و راستى يا دروغ‌گويى ملاقات كنندگان و داستان‌هايى از اشخاصى كه به حضور امام زمان(ع) مشرّف شده‌اند، پاسخ داده است.

  گزارش وضعيت

  فهرست مطالب در آغاز اثر آمده است. كليد واژه‌ها و كتاب‌نامه در صفحات پايانى كتاب درج شده است. پاورقى‌ها به ذكر منابع روايات و مصادر نقل مطالب در متن پرداخته است.

  منابع مقاله

  كتاب حاضر