سیمای امام زمان علیه‌السلام

  از ویکی‌نور
  سیمای امام زمان(عج)
  سیمای امام زمان علیه‌السلام
  پدیدآورانتاج لنگرودی، محمدمهدی (نویسنده)
  ناشرممتاز
  مکان نشرتهران
  سال نشر۱۳۷۹ش
  چاپ۳۱۲
  موضوعتاریخ و سیره
  زبانفارسی
  تعداد جلد۱
  کد کنگره
  ‏BP 51/ت۲،س۹

  سیمای امام زمان علیه‌السلام تألیف محمدمهدی تاج‌لنگرودی، اثر حاضر با بهره‌گیری از روایات اهل بیت، به بررسی سیمای امام زمان و مسائل پیرامون آن حضرت می‌پردازد. نویسنده، ابتدا روایاتی از پیامبر و امامان معصوم(ع) را نقل می‌کند که در آنها به وجود مهدی(عج) بشارت داده شده و سپس مسئله غیبت صغرا و کبرا و چگونگی ولادت امام و راز طول عمر وی را بیان می‌کند.

  نشانه‌های ظهور آن حضرت، از جمله خروج سفیانی و تکریتی، چگونگی قیام، برنامه‌های مبارزاتی و حکومتی آن حضرت، از جمله کشتار مردم در سطح کره زمین بر اثر جنگ، از دیگر موضوع هایی است که نویسنده آنها را تشریح کرده و نشان داده که پس از هرج و مرج گسترده با شنیدن شدن صیحه آسمانی، قیام امام مهدی شروع می‌شود.

  وی، همچنین به یاران مهدی(عج)، مدت امامت، امتحان منتظران، مسکن امام، چگونگی ارتباط امام با مردم، فراوانی نعمت در عصر ظهور، زیارت و استغاثه به درگاه وی، اشاراتی دارد و در پایان داستان‌هایی از تشرف شماری از اولیای الاهی را که به محضر آن حضرت رسیده‌اند، بازگو می‌کند که در آنها از کرامت‌های امام زمان و دستگیری آن حضرت از اولیا و دوستداران خود، سخن رفته است.[۱]


  پانويس

  1. ر.ک: معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، ص234


  منابع مقاله

  معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، کتاب‌شناسی توصیفی اهل‌بیت علیهم‌السلام، قم، مرکز چاپ و نشر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، چاپ اول، 1383ش.

  وابسته‌ها