معجزات امام زمان(عج)

  از ویکی‌نور
  معجزات امام زمان(عج)
  معجزات امام زمان(عج)
  پدیدآورانتاج لنگرودی، محمدمهدی (نویسنده)
  ناشرممتاز
  مکان نشرتهران
  سال نشر۱۳۸۰ش
  چاپاول
  زبانفارسی
  تعداد جلد۱
  کد کنگره
  ‏BP 51/53/ت2م6

  معجزات امام زمان(عج) تألیف محمدمهدی تاج لنگرودی، این اثر، پژوهشی پیرامون معجزه، و معجزه‌های امام زمان(عج) است. نویسنده که کتاب را به شیوه کلامی و با بهره‌گیری از روایت‌ها و منابع تاریخی تألیف کرده، در ضمن یک مقدمه و پنج فصل، به بررسی معجزه و مباحث پیرامون آن پرداخته است.

  وی در مقدمه پس از ذکر معنای معجزه، به هدف از وقوع آن می‌پردازد و نمونه‌هایی از معجزه‌های انبیا و امامان معصوم را بیان می‌کند. در فصل نخست، معجزه‌هایی که در زمان حیات پدر امام زمان(عج) از ایشان مشاهده شده، مانند سخن گفتن در رحم مادر و معرفی خود پس از ولادت به عنوان «بقیه‌الله»، گزارش شده است.

  در فصل بعدی، معجزه‌های دوران غیبت صغرا، مانند پیشگویی از حوادث آینده و شفای بیماران ناعلاج و در فصل دیگر، معجزه‌هایی که در غیبت کبرا از ایشان رخ داده است؛ مانند شفای بیماران ناعلاج، بی‌اثر بودن گذشت زمان در وی، و شفای نابینا، تشریح و تبیین شده‌اند.

  فصل چهارم، در باره معجزه‌هایی است که زمان ظهور امام مهدی(ع)، روی می‌دهد. از جمله سخن گفتن درفش و شمشیر وی، گرد آمدن باران به محضر او در مکه، امدادهای الاهی جهت یاری او و قدرت تخریبی سپاه او.

  معجزات پس از ظهور؛ مانند حکومت جهانی، عدالت جهان شمول، امنیت عمومی، سفرهای فضایی، تصرف در افکار و اندیشه‌ها، سیمای بی‌سایه، تسلط بر تمامی زبان‌ها، آشکار شدن گنج‌های پنهان و آبادانی زمین، در فصل پایانی کتاب گزارش شده‌اند.[۱]


  پانويس

  1. ر.ک: معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، ص333-334


  منابع مقاله

  معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، کتاب‌شناسی توصیفی اهل‌بیت علیهم‌السلام، قم، مرکز چاپ و نشر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، چاپ اول، 1383ش.

  وابسته‌ها