آخر الزمان

  از ویکی‌نور
  آخر الزمان
  آخر الزمان
  پدیدآورانعبیدی، خالد فایق (نویسنده)
  ناشردار الکتب العلمیة، منشورات محمد علي بيضون
  مکان نشربیروت - لبنان
  سال نشر1426 ق یا 2005 م
  چاپ1
  موضوعقرآن - اعجاز قرآن و علوم
  زبانعربی
  تعداد جلد1
  کد کنگره
  ‏BP‎‏ ‎‏103‎‏/‎‏6‎‏ ‎‏/‎‏ع‎‏2‎‏س‎‏8‎‏ ‎‏15‎.‎‏ش
  نورلایبمطالعه و دانلود pdf

  آخر الزمان پانزدهمین جلد از مجموعۀومضات اعجازية من القرآن الكريم و السّنة النبویة نوشته دكتر مهندس خالد فائق العبيدى و به زبان عربى است.

  در این کتاب به حوادث و وقايعى كه درآستانۀ قيام قيامت، به عنوان علائم و نشانه‌هاى نزدیک شدن قيامت، رخ خواهد داد و در قرآن كريم و احاديث نبوى(ص) بدانها اشاره شده پرداخته مى‌شود.

  ساختار

  کتاب داراى یک مقدمه و پنج فصل به شرح ذيل مى‌باشد: الفصل الاول:نبوءات المصطفى(ص) بما سیکون آخر الزمان من العلامات قبل القيامة. الفصل الثاني:نهایة اليهود. الفصل الثالث:سنّة اللّه في الارض.

  الفصل الرابع:علامات انتهاء الكون و السّبق القرآنى. الفصل الخامس:اهوال القيامة.

  در پایان هم منابع کتاب، ديگر آثار نویسنده و بيوگرافى وى و نيز فهرست مطالب کتاب آمده است.

  گزارش محتوا

  بسيارى از آيات جزء سى‌ام قرآن كريم به مطالبى در اين‌باره اشاره دارد و انسان را نسبت به هول و هراسهایى كه در آستانه این رویداد عظيم واقع مى‌شود آگاه مى‌سازد تا تحمل مصيبت‌هاى دنيوى را بر او آسان ساخته و او را آماده بهره‌بردارى از نعمت‌هاى الهى در جهان آخرت سازد.اعجاز قرآن در این مورد از آن‌جا آشكار مى‌شود كه وقوع بسيارى از این حوادث و علائم مورد اذعان و اعتراف دانشمندان علوم جديد نيز قرار گرفته است.

  موضوعاتى كه در این جلد از این مجموعه بدانها پرداخته شده عبارتند از: پيش‌گویى‌هاى پيامبر اكرم صلى‌اللّه‌عليه‌وآله‌و‌سلّم كه از بروز وقايعى قبل از قيامت در آخر الزمان رخ مى‌دهد گزارش مى‌كند و نيز دسته‌بندى علائم و نشانه‌هایى كه قبل از قيام قيامت آشكار مى‌شود به 1-علامات صغرى نظير فروكاهش علم و دانش در آخر الزمان، از ريا و جهل و زنا و شرب خمر و ظلم و...2-علامات الارضية الكبرى، نظير ظهور دجال، ظهور عيسی عليه‌السلام و مهدى (عليه الصلاة و السلام) و...3-علامات الكونية الكبرى، همانند زلزله‌هاى بزرگ و...

  همچنين پيش‌بينى پایان كار قوم يهود از موضوعاتى است كه در این جلد بدان پرداخته شده است.در این بخش دوراج اوج شكوه قوم يهود در زمان پيامبران الهى داود و سليمان(ع) و دوران تباهى آنان يادآورى شده است.همچنين در بخشى ديگر از کتاب به سنت‌هاى الهى در زمین اشاره شده است.

  نشانه‌هاى فرجام جهان از ديدگاه قرآن و حديث نبوى نظير طلوع خورشيد از مغرب و نفخ صور، شكافته شدن ماه، خاموشى خورشيد و ستارگان و نيز از هم پاشيدن كواكب و...از ديگر مطالب و موضوعاتى است كه در این کتاب بدانها پرداخته شده است.

  نسخه‌شناسى

  کتاب به قلم دكتر مهندس خالد فائق العبيدى و به زبان عربى است.اين کتاب در قطع وزيرى با جلد شومیز در 111 صفحه اولین‌بار در سال 1426 هجرى قمرى-2005 میلادى از سوى انتشارات «دار الكتب العلمیة» بيروت منتشر شده است.