کتاب‌شناسی حضرت علی(ع)

  از ویکی‌نور
  ‏کتاب‌شناسی حضرت علی(ع)
  کتاب‌شناسی حضرت علی(ع)
  پدیدآورانمیرزاخانی، زهرا (نويسنده)
  ناشروزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. سازمان چاپ و انتشارات
  مکان نشرایران - تهران
  سال نشر1379ش
  چاپ1
  شابک964-422-238-5
  موضوععلی بن ابی طالب(ع)، امام اول، 23 قبل از هجرت - 40ق. - کتاب شناسی
  زبانفارسی
  تعداد جلد1
  کد کنگره
  ‎‏/‎‏م‎‏9‎‏ک‎‏2 8027/35 ‏Z‎‏
  نورلایبمطالعه و دانلود pdf

  کتاب‌شناسی حضرت علی(ع)، مجموعه‌ای است فراهم‌آمده توسط زهرا میرزاخانی که به شناساندن آثاری می‌پردازد که درباره امام علی(ع) تا 1379ش، به فارسی نوشته شده است.

  این مجموعه در سال امام علی(ع)، که رهبر جمهوری اسلامی ایران برای سال (۱۳۷۹ش) برگزید، تدوین شده و در آن به معرفی کتاب‌هایی که درباره حضرت علی(ع) در ایران به زبان فارسی چاپ شده، می‌پردازد. این آثار، 790 عنوان را در بر داشته، که به 24 موضوع تقسیم شده‌اند.

  کلیه مداخل این کتاب‌شناسی بر اساس نام نویسنده به‌ترتیب الفبایی تنظیم شده است. در مورد کتاب‌هایی که نام نویسنده ندارد، «عنوان کتاب» سرشناسه قرار گرفته است و آن دسته از مداخلی که نشانی از «محل نشر، ناشر و سال نشر» به خود ندارند، به‌ترتیب با کلمات «بی‌جا، بی‌نا و بی‌تا» مشخص شده‌اند. کتاب‌هایی که به کوشش ناشران مختلف به چاپ رسیده‌اند نیز در این فهرست آمده‌اند. برای تدوین این کتاب از بازبینی «کتاب‌شناسی ملی ایران، سال‌های 1342-1377ش و کتاب‌نامه: فهرست موضوعی کتاب‌های منتشره سال‌های (1357-1375ش)» بهره گرفته شده ‌است. میرزاخانی نوید می‌دهد که در چاپ بعدی این مجموعه، دیگر کتاب‌ها، مقالات و کتاب‌های لاتین معرفی خواهند شد[۱].‏

  پانویس

  1. ر.ک: مقدمه، ص4

  منابع مقاله

  مقدمه.


  وابسته‌ها