امواج غدیر

  از ویکی‌نور
  امواج غدیر
  امواج غدیر
  پدیدآورانحکیمی، محمدرضا (نویسنده)
  ناشردلیل ما
  مکان نشرقم
  سال نشر1391ش
  چاپسوم
  موضوععلي بن ابي طالب(ع)، امام اول، 23 قبل از هجرت - 40ق. - اثبات خلافت
  تعداد جلد1
  کد کنگره
  نورلایبمطالعه و دانلود pdf

  امواج غدیر، تألیف محمدرضا حکیمی (1314-1400ش)، شماره بیست و سوم از مجموعه کتاب‌های «برگرفته از آثار» می‌باشد.

  این کتابچه کوچک با بیان خلاصه واقعه غدیر به زبان ادبى و پیامد آثار غدیر در هزار و چهارصد سال، در پى آشنایى خوانندگان با آثار وضعى غدیر و خطبه رسول خدا در قرون گذشته است. گویى که هر چند صد سال یک بار موج عظیمى از آثار و برکات غدیر برمی‌خیزد و روح اسلام را جلا مى‌دهد و باورهاى بسیارى از انسانها را تحت‌الشعاع خود قرار مى‌دهد.

  نثر ادبی نویسنده چشم را نوازش می‌دهد و محتوا را دوچندان زیبا می‌سازد. ایشان واقعه غدیر را چنین معرفی می‌کند: معرفی انسانی الاهی و برتر از انسانها، دست در دست معلم انسانیت، در گرمای سوزان غدیر، در منظر توده‌ای انبوده از انسانها، با حضور زبده مسلمانان، موضوعی ساده نبود. اینجا بود که نیروی انقلاب معنوی می‌رفت که مسیر تاریخ را دگرگون سازد، و مکتب یکتاپرستی و انساندوستی، سراسر گیتی را زیر نفوذ تعلیمات خود گیرد...

  محمد(ص) با این معرفی روشن و تعلیم زنده، کارنامه آموزش و پرورش را کامل ساخت. وظیفه گران و نهایی خویش را به پایان برد و در تاریخ جهان موجی نوسان‌خیز افکند؛ موجی که به دست او از سرچشمه الهام به حرکت درآمد و کشتیی را که بادبان عدل و دادگستری و شجاعت و ایمان، رهبریش می‌کرد بر اقیانوس بیکران زمان، به سوی سواحل خوشبختی و سعادت، روان ساخت[۱].

  پانویس

  1. متن کتاب، ص12-13

  منابع مقاله

  متن کتاب

  وابسته‌ها