فضائل فاطمة الزهراء عليهاالسلام في الذكر الحكيم

  از ویکی‌نور
  فضايل فاطمة الزهراء(ع) في الذكر الحكيم
  فضائل فاطمة الزهراء عليهاالسلام في الذكر الحكيم
  پدیدآورانمؤيد، علي حيدر (نویسنده)
  ناشرمكتبة الحيدريه
  مکان نشرايران- قم
  سال نشر1380ش - 1422ق
  چاپاول
  موضوعتاریخ و مناقب
  زبانعربي
  کد کنگره
  BP 27/۲/م۸۵۵،ف۶‏

  فضائل فاطمة الزهراء عليهاالسلام في الذكر الحكيم تألیف علی حیدر مؤید، پژوهشی است در فضایل و شخصیت فاطمه زهرا(س) از نگاه قرآن.

  نویسنده، ۱۳۵ آیه از آیات قرآن را در ارتباط با فاطمه زهرا(س) که سرفصل‌های مطالب کتاب نیز هست، گردآورده و ضمن ذکر این آیات، روایاتی را که گواهی بر ارتباط آن آیه با فاطمه زهرا(س) دارد، از منابع تفسیری، مناقب و کتاب‌های تاریخی شیعه و سنی جمع‌آوری کرده و با عنوان «اقوال» به شرح و تفسیر آیه‌ی ذکر شده پرداخته و مستندات خود را بیان کرده است.

  مؤلف پس از ذکر آیه‌ها و روایت‌های مرتبط، خود نیز، به شرح و تفصیل و بررسی آنها پرداخته و مطالب روایت‌ها را جمع بندی کرده است. انوار پنج‌گانه، عظمت نور فاطمه(س)، کلمات‌الله، دوستی فاطمه(س)، شرط ایمان است، فاطمه(س) افضل زنان، ظلم به فاطمه(س) از گناهان کبیره است، فاطمه(س) در بهشت، خانه فاطمه(س)، خانه‌ای از خانه‌های الاهی است، احترام پیامبر به فاطمه(س) و تسبیح فاطمه(س)، از جمله عنوان‌هایی هستند که برای آیات ذکر شده در این اثر، بیان شده‌اند.

  ترتیب مطالب کتاب بر حسب ترتیب کنونی سور ه‌ها و آیه‌های قرآن است و برای هر یک از آیه‌ها، عنوانی مطابق محتوای آنها برگزیده شده است.[۱]


  پانويس

  1. ر.ک: معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، ص297-298


  منابع مقاله

  معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، کتاب‌شناسی توصیفی اهل‌بیت علیهم‌السلام، قم، مرکز چاپ و نشر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، چاپ اول، 1383ش.

  وابسته‌ها