سیره و سیمای ریحانه پیامبر(ص)

  از ویکی‌نور
  سیما و سیره ریحانه پیامبر(ص)
  سیره و سیمای ریحانه پیامبر(ص)
  پدیدآورانکرمی، علی (نویسنده)
  ناشردلیل ما
  مکان نشرقم
  سال نشر۱۳۸۰ش
  چاپاول
  موضوعتاریخ و سیره
  زبانفارسی
  تعداد جلد1
  کد کنگره
  ‏BP 27/۲/ک۴۳،س۹

  سیره و سیمای ریحانه پیامبر(ص) تألیف علی کرمی، کتاب، در شرح زندگانی و شخصیت حضرت فاطمه است. نویسنده، با بهره‌گیری از آیات قرآن و منابع معتبر حدیثی، تاریخی و روایی اهل سنت و شیعه، ویژگی‌ها و ارزش‌های والای اخلاقی و صفات حضرت زهرا(س) را به بحث گذاشته و آنها را تبیین کرده است.

  در این کتاب، موضوعات و نکات تازه‌ای از ابعاد گوناگون و زوایای ناشناخته شخصیت حضرت فاطمه(س) به سبک نو ترسیم شده است. کتاب، به سبک ادبی و سخن پردازانه نوشته شده و عمدتا تحلیلی و عاطفی است تا گزارشی.

  نویسنده، مطالب کتاب را در بیست و دو بخش سامان داده است که عبارت‌اند از: روح حیات در کالبد زمان، ریشه و تبار، نام‌ها و لقب‌ها، رشد و شکوفایی، سرآغاز زندگی مشترک با حضرت امیر(ع)، سیمای پر شکوه ریحانه پیامبر(ص) در قرآن، در آینه شفاف پیامبر و امام، نور، راز جاودانگی، سیره سیاسی و اجتماعی، در جامعه کوچک خانه و خانواده، روشنگری‌ها و مبارزات، سخنان اندیشاننده، قهر بزرگوارانه و درس‌آموز، علل پانزده‌گانه گریه‌های تفکرانگیز ریحانه پیامبر، آخرین وضو و لحظه فراق فاطمه(س).[۱]


  پانويس

  1. ر.ک: معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، ص228-229


  منابع مقاله

  معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، کتاب‌شناسی توصیفی اهل‌بیت علیهم‌السلام، قم، مرکز چاپ و نشر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، چاپ اول، 1383ش.

  وابسته‌ها