زهرا(س) مولود وحی

  از ویکی‌نور
  زهرا(س) مولود وحی
  زهرا(س) مولود وحی
  پدیدآورانعلم‌الهدی، سید احمد (نویسنده)
  ناشرامیرکبیر
  مکان نشرتهران
  سال نشر۱۳۷۵ش
  چاپپنجم
  زبانفارسی
  کد کنگره
  ‏BP۲۷،/۲/ع۸،ز۹

  زهرا(س) مولود وحی تألیف سید احمد علم‌الهدی، این کتاب در باره تبیین شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) است.

  مجموع فضایل و خصوصیات زندگی فردی آن حضرت به ضمیمه تحلیل شخصیت سیاسی آن بانوی مکرم، در قالب نقل سرگذشتی جامع از ولادت تا شهادت را به صورت یک داستان با نثر ادبی و شیوا بیان می‌کند.

  هدف نویسنده، آشنا ساختن اشخاص بیگانه به مقام ولایت و عظمت یک شخصیت آسمانی است که بانی سلسله امامت است. وی، برای ایجاد رغبت در مطالعه کتاب، نگارش خاصی را برای آن انتخاب کرده است.

  این کتاب پیش از انقلاب اسلامی ایران به نام «تحلیل در تاریخ؛ زهرا(س) نگهبان اسلام» به چاپ رسیده و از آن زمان بارها تجدید چاپ شده است.

  شروع کتاب با مقدمه‌ای است که در آن به اهمیت نقش ولایت و رهبری اشاره شده و سپس داستان زندگی حضرت زهرا(س) با اشاره به چگونگی آشنایی پدر و مادر او و ازدواج آنان و سرانجام ولایت حضرت زهرا(س) پی‌گیری شده است.

  نویسنده، پس از آن، به نقش حضرت زهرا(س) در تاریخ اسلام، زندگی بی‌آلایش آن حضرت، روابط پیامبر(ص) با فاطمه زهرا(س)، ازدواج فاطمه(س) با علی(ع) و بالاخره شهادت آن حضرت پرداخته است.[۱]


  پانويس

  1. ر.ک: معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، ص208-209


  منابع مقاله

  معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، کتاب‌شناسی توصیفی اهل‌بیت علیهم‌السلام، قم، مرکز چاپ و نشر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، چاپ اول، 1383ش.

  وابسته‌ها