الكلمة الغراء في تفضيل الزهراء عليهاالسلام و عقيلة الوحي

  از ویکی‌نور
  الکلمة الغراء في تفضيل الزهراء علیهاالسلام و عقيلة الوحي
  الكلمة الغراء في تفضيل الزهراء عليهاالسلام و عقيلة الوحي
  پدیدآورانفهداوی، عبدالامیر عمار (محقق)

  عبدعلی، محمد (محقق)

  شرف‌الدین، سید عبدالحسین (نویسنده)
  ناشرروح الأمین
  مکان نشرقم - ایران
  سال نشر1426 ق
  چاپ1
  شابک964-94724-5-2
  موضوعزینب(س) بنت علی(ع)، 6 - 62ق. - فضایل فاطمه زهرا(س)، 8؟ قبل از هجرت - 11ق. - فضایل
  زبانعربی
  تعداد جلد1
  کد کنگره
  ‏BP‎‏ ‎‏27‎‏/‎‏2‎‏ ‎‏/‎‏ش‎‏4‎‏ک‎‏8
  نورلایبمطالعه و دانلود pdf

  الكلمة الغراء في تفضيل الزهراء عليهاالسلام و عقيلة الوحي یاالكلمة الغراء في تفضيل فاطمة الزهراء و عقيلة الوحى زينب بنت اميرالمؤمنين نوشته عبدالحسين شرف‌الدين در برتری فاطمه‌ زهرا(س) بر دیگران

  انگيزه تأليف

  عالم مشهور شيعه عبدالحسين شرف‌الدين، كتاب حاضر را در پاسخ به شخصى نوشته است كه از وى سؤال كرده كه آيا شيعه دليل قانع كننده‌اى براى مخالفان خود درباره برترى حضرت فاطمه(س) بر ساير افراد دارد؟ مؤلف به چهار آيه: مباهله، تطهير، مودت و آياتى ازسوره هل اتى استدلال كرده و سپس احاديثى از رسول خدا درباره فضايل صديقه طاهره آورده است.

  از آنجا كه سؤال كننده از مؤلف خواسته است دلايلى خصم پسند ارائه كند وى تنها از منابع سنت بهره برده و به آنها استدلال كرده است.

  در پایان كتاب، مقاله‌اى از سيد‌ ‎عبدالحسين درباره حضرت زينب(س) درج شده كه آن هم در پاسخ عده‌اى از ایرانیان است. در سال 1334ق كه ایرانیان ضريح حضرت زينب(س) را ساخته و خواستند آن را نصب كنند از اين عالم بزرگ در خواست كردند به مناسبت اين مراسم تاريخى، مقاله‌اى درباره حضرت زينب بنگارد و او چنين كرد. البته اين نوشته، شبيه يك خطابه است و از شكل يك مقاله علمى و استدلالى خارج است.

  وابسته‌ها