لوجین

  از ویکی‌نور
  لوجین
  نام لوجین
  نام‎های دیگر
  نام پدر
  متولد
  محل تولد
  رحلت
  اساتید
  برخی آثار چین نامه
  کد مؤلف AUTHORCODE51469AUTHORCODE

  لوجین (؟)، دکترای زبان و ادبیات فارسی، پژوهشگر ارشد آکادمی علوم اجتماعی چین و مصحح کتاب «چین‌نامه» تألیف ماتیوریچی می‌باشد.

  جایگاه علمی

  خانم دکتر لوجین، عضو هیئت علمی بخش فرهنگی و اجتماعی آکادمی علوم اجتماعی چین می‌باشد. این بخش در مارس 2004م، تأسیس شده است و زیر نظر مؤسسه مطالعات آسیا و آفریقا و در زمینه‌های تاریخ، مذهب، نژاد و توسعه فرهنگی و اجتماعی پژوهش می‌کند[۱].

  تحصیلات

  وی لیسانس خود را در رشته فارسی از دانشگاه پکن اخذ نموده و مدتی در رادیو بین‌المللی چین کار کرده و فوق لیسانس و دکترای زبان و ادبیات فارسی خود را از دانشگاه تهران اخذ کرده است و پایان‌نامه خود را با موضوع «تصحیح تاریخ چین، ترجمه محمد زمان، نقاش نامدار ایرانی در قرن یازدهم هجری از نسخه لاتین کتاب ماتیوریچی» نگاشته است[۲].

  فعالیت‌ها

  خانم لوجین، یکی از پژوهشگران چینی علاقه‌مند به فرهنگ و تاریخ ایران معاصر بوده و در این زمینه، با یکی از انتشارات در هنگ کنگ قراردادی را منعقد نموده تا کتابی را با عنوان «ایران پل ارتباطی تمدن شرقی و غربی» تألیف نماید[۳].

  پانویس

  1. ر.ک: بی‌نام
  2. ر.ک: همان
  3. ر.ک: همان

  منابع مقاله

  بی‌نام، «ملاقات رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در پکن با دکتر لوجین پژوهشگر ارشد آکادمی علوم اجتماعی چین»، برگرفته از سایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - ‌پکن، یک‌شنبه 27 مهر 1399

  وابسته‌ها