زندگی امام سجاد(ع)

  از ویکی‌نور
  زندگی امام سجاد(ع)
  زندگی امام سجاد(ع)
  پدیدآورانسپاه پاسداران انقلاب اسلامی. نمایندگی ولی فقیه. پژوهشکده تحقیقات اسلامی (نويسنده)
  ناشرسپاه پاسداران انقلاب اسلامی. نمايندگی ولی فقيه، مرکز تحقيقات اسلامی
  مکان نشرایران - تهران
  سال نشر13سده
  چاپ1
  شابک-
  موضوععلی بن حسین(ع)، امام چهارم، 38 - 94ق.
  زبانفارسی
  تعداد جلد1
  نورلایبمطالعه و دانلود pdf

  زندگی امام سجاد(ع) که توسط نهاد نمایندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای معرفی زندگی امام سجاد(ع) به‌عنوان الگوی زندگانی، نوشته شده و به تصحیح داود الهامی رسیده است که برای هر شیعه، مسلمان و حتی غیر مسلمانی، مطالبی خواندنی و آموختنی دارد.

  امام سجاد(ع) در صحنه‌هاى مبارزۀ مستقيم با ظالمان و ستمگران حضور داشت و در شديدترين شرايط خفقان و جو تسلّط ظلم و جور زندگى كرد. شناخت روش برخورد ايشان با خفقان حاكم و شيوه‌هاى مبارزاتى آن حضرت اهميت به سزايى دارد. چگونگى برخورد امام با قیام‌های مسلحانۀ شيعيان بر ضد امویان، علت كناره‌گيرى امام از قيام مردم مدينه، راز و رمز دعاهاى صحيفۀ سجاديه يا «زبور آل محمد(ص)»، راز رسالۀ حقوق امام سجاد، رمز خريدن برده‌هاى بسيار و آزادکردن آنان، ازدواج با كنيزان، روش مبارزه با افكار انحرافى و... از مسائل مهمى هستند كه براى يافتن جواب آن‌ها بايد به مطالعه و كنكاش در زندگى امام سجاد(ع) بپردازيم و نویسنده در صفحات این کتاب تا حدودى به شرح و تبیین اين مطالب می‌پردازد.[۱]

  مطالب ضمن 20 درس مطرح شده است. در پایان هر درس خلاصه درس آمده و پس از آن شاهد طرح سؤالاتی از همان درس هستیم. پاورقی‌های کتاب، بیشتر به ذکر ارجاعات اختصاص دارد مگر در مواردی معدود که به توضیحی درباره متن کتاب پرداخته است؛ مثلا پاورقی شماره 3 در صفحه 36 کتاب.

  فهرست تفصیلی محتوا در آغاز کتاب آمده است.

  پانویس

  1. ر.ک: متن کتاب، ص18-19

  منبع مقاله

  مقدمه، متن و پاورقی‌های کتاب.

  وابسته‌ها