زندگی (ابهام زدایی)

  از ویکی‌نور

  زندگی، عنوانی برای هر یک از کتابهای ذیل است:  • زندگی در پرتو اخلاق، از جمله آثار آيت‌الله ناصر مكارم شيرازى (متولد شيراز 1305ش)، در سال 1352ش به فارسى نگارش شده است. نویسنده در اين كتاب چند موضوع مهم اخلاقى (مانند ارزش اخلاق در پيشرفت جامعه، راستى، غيبت، سوء ظنّ، آداب بحث و گفتگو) را با استفاده از آيات و روايات توضيح داده است.


  • هنر رضايت از زندگی، تألیف عباس پسندیده (متولد 1348ش)، سرّ (مهارت) رضایت از زندگی را از دیدگاه دین بررسی می‌کند. نویسنده سعی در نشان دادن قابلیت دین در پاسخگویی به نیازهای زندگی و تأمین رضامندی دارد.


  • زندگی سیاسی و فرهنگی شیعیان بغداد، تأليف دكتر سيد حسن موسوى، از جمله آثار فارسى تاريخ‌نگارى محلى است كه زندگى شیعیان بغداد را تا زمان انقراض آل‌بويه مورد بررسى قرار داده است.  • زندگی‌نامه علمی دانشوران اثر بودان دوبوالوران و پینل فیلیپ، ترجمه‌ای است از کتاب «Dictionary of Scientific Biography» (نیویورک، 1981م)، که زیر نظر احمد بیرشک منتشر شده است. این کتاب، شرح مختصر زندگی و کار علمی بیشتر از هزاران مرد و زن از سراسر جهان است که با تلاش علمی و عملی و نوشتن کتاب‌ها و مقاله‌ها در رشته‌های اخترشناسی، پزشکی، روانشناسی، ریاضی، شیمی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، فلسفه، فناوری و فیزیک، به پیشرفت تمدن بشری، خدمت کرده‌اند.
  • زندگی‌نامه رجال و مشاهیر ایران اثر حسن مرسل وند، مجموعه‌ای است برای شناساندن عده‌ای از مردان سیاست، هنر و... که در مقطع خاصی از تاریخ ایران در صحنه بوده‌اند. این مقطع از تاریخ ایران سرآغازش کوتادی سوم اسفند 1299 و پایانش شهریور 1320 است.