ابراهیمی، مهدی

  از ویکی‌نور
  ابراهیمی، مهدی
  نام ابراهیمی، مهدی
  نام‌های دیگر
  نام پدر
  متولد 1342 ش
  محل تولد مشهد مقدس
  رحلت
  اساتید تبريزى

  فاضل لنكرانى

  وحيد خراسانى

  برخی آثار نسیم وحی در مثنوی عشق
  کد مؤلف AUTHORCODE08154AUTHORCODE

  مهدى ابراهیمى (متولد1342ش)، استاد گروه اخلاق پزشکی و معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و عضو شورای علمی پژوهشکده اسلام تمدنی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  ولادت

  اول دی ماه سال 1342 در خانواده‌اى روحانى در مشهد مقدس متولد شد.

  تحصیلات

  دوران تحصيل ابتدايى را در مدرسه جواديه كه یکى از مدارس حاج آقاى عابدزاده بود گذراند و پس از تعطيلى آن مدارس توسط رژيم پهلوى به مدارس دولتى رفت و تا پایان دوره راهنمايى در آن‌جا تحصيل كرد. بعد از اتمام دوره راهنمايى كه مصادف با سال 1357 و شروع انقلاب اسلامى بود، وارد حوزه علمیه مشهد شد و در مدرسه علمیه حاج آقاى موسوى‌نژاد به تحصيل پرداخت و همزمان دروس دبيرستان را نيز تا مقطع ديپلم ادامه داد.

  ايشان دروس سطح و عالى حوزه علمیه و 2 سال درس خارج را در مشهد گذراند و در حين تحصيل از تدريس نيز بهره برد و از سال سوم ورود به حوزه به تدريس ادبيات، منطق و معانى بيان و اصول نيز پرداخت.

  وى در سال 1366 وارد حوزه علمیه قم شد و تا سال 1372 در درس‌هاى خارج فقه و اصول استادان بزرگوار و آيات عظام تبريزى، فاضل لنكرانى، وحيد خراسانى و... شركت كرد و درس‌هاى فلسفه را نيز در مشهد و قم نزد استاد آقاى آشتيانى و آيت‌الله حسن‌زاده آملى گذراند.

  ايشان در ايام تحصيل در قم در امتحانات مركز تربيت مدرس دانشگاه قم شركت كرد و در مقطع فوق ليسانس ادامه تحصيل داد. در سال 1372 موفق به اخذ فوق ليسانس شد و مجددا به مشهد مراجعت نموده و در گروه معارف اسلامى دانشگاه علوم پزشکى و فردوسى مشهد مشغول به كار شد.

  نامبرده در سال 1376 به استخدام دانشگاه علوم پزشکى مشهد درآمد و به عنوان عضو هيئت علمى و مدير گروه فعاليت خود را ادامه دادند.

  در بهمن سال 1377 در گرايش علوم قرآن و حديث در دانشگاه قم در مقطع دكترى پذيرفته شد و در سال 1382 فارغ التحصيل آن دانشگاه گرديد و هم اكنون در رتبه استاديارى پايه در دانشگاه علوم پزشکى مشهد در گروه معارف اسلامى مشغول به كار است و بعضى از واحدهاى درسى مرتبط با علوم انسانى مثل اصول و فلسفه تعليم و تربيت را در این دانشگاه به امر تدريس مشغول مى‌باشد.

  از دیگر فعالیتهای او معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌باشد.

  آثار

  1. درآمدی بر ریشه‌های فرهنگی انقلاب اسلامی ایران
  2. نسيم وحى در مثنوى عشق
  3. تفسیر موضوعی قرآن کریم، ویژه رشته‌های پزشکی

  و ده‌ها مقاله علمى داخلی و خارجی در موضوعات متنوع.

  منابع مقاله

  پژوهشکده اسلام تمدنی

  وابسته‌ها