ویکی‌نور:قوانین و مقررات

  از ویکی‌نور

  قوانین و مقررات پایگاه دانشنامه تخصصی کتاب‌شناسی و زندگی‌نامه یا ویکی نور (wikinoor.ir)

  کاربر گرامی

  مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (مرکز نور)، پیشاپیش نسبت به کلیه کاربرانی که حقوق مالکیت مادی و معنوی محصولات برخط یا برون‌خط متعلق به این مرکز را رعایت نموده و به شرایط استفاده از آن‌ها توجه می‌نمایند؛ نهایت تشکر و سپاس خویش را اعلام می‌دارد.

  نکته مهم: لطفاً شرایط و ضوابط زیر را به‌دقت مطالعه نمایید؛ زیرا ادامۀ استفادۀ شما از «پایگاه ویکی نور» به معنای مطالعه و پذیرش تمام این شرایط و ضوابط است و درصورتی‌که این شرایط را نمی‌پذیرید، استفاده از این پایگاه برای شما مجاز نیست. در این ضوابط مراد از «پایگاه»، «پایگاه ویکی نور» و مراد از «نور»، «مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی» می‌باشد.

  1. قوانین حاکم بر پایگاه:
   این پایگاه بر اساس قوانین جاری نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی و راه‌اندازی شده است و قوانین مالکیت مادی و معنوی و علائم تجاری جمهوری اسلامی ایران از آن حمایت می‌کنند.
  2. محدودۀ شرایط:
   این ضوابط و شرایط ناظر بر استفاده از پایگاه و ساختار فنی پایگاه و هر داده‌ای که روی آن بارگذاری شده و یا به‌واسطه این پایگاه در دسترس قرار گرفته است، می‌باشد.
  3. اجازه به شما:
   «نور» به‌عنوان مالک پایگاه و منابع الکترونیکی ارائه‌شده در آن، به شما کاربر گرامی یک اجازۀ غیراختصاصی می‌دهد تا با رعایت محدودیت‌های مربوطه، از پایگاه برای مقاصد علمی، شخصی و غیر‌تجاری استفاده کنید.
  4. محدودیت‌های استفاده:
   1. هر کاربر می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد و باید از ایجاد حساب‌های تکراری و جعلی خودداری نماید؛ در صورت احراز خلاف این موضوع، پایگاه می‌تواند برای همیشه یا مدتی محدود، حساب کاربری را مسدود نماید.
   2. استفاده از پایگاه برای هرگونه هدف غیرقانونی یا خلاف شرایط و ضوابطِ اعلام‌شده، ممنوع است و مسئولیت هرگونه بهره‌برداری غیرقانونی بر عهده کاربر می‌باشد.
   3. اقدام برای رخنه در پایگاه، مهندسی معکوس، پیاده‌سازی، سرهم‌بندی یا پردازش هرگونه نرم‌افزار یا فناوری از این پایگاه و زیرمجموعه‌های آن، ممنوع می‌باشد و مشمول پیگرد قانونی است.
   4. محتوای پایگاه از جمله متون کتاب‌شناسی و زندگی‌نامه عرضه شده یا منابع صوتی، تصویری، لوگوها و آرم‌های اختصاصی این مرکز و هر نوع اطلاعات دیگر که در پایگاه از آن‌ها استفاده شده است را نمی‌توان بدون اجازه و تأیید کتبی «نور» و صاحبان آثار (مطابق با قوانین مالکیت معنوی) به‌صورت کامل، ناقص، بر‌خط (Online) یا برون‌خط (Offline) به‌صورت رایگان یا غیر رایگان ویرایش، ترجمه یا منتشر کرد.
   5. درصورتی‌که برای انجام پژوهش، نگارش مقاله، کتاب یا پایان‌نامه خود از این پایگاه و خدمات یا ابزارهای آن استفاده کرده‌اید، نام پایگاه را در قسمت «قدردانی و تشکر» یا «منابع و مراجع» یا در قسمت «روش پژوهش» آن پژوهشنامه، مقاله، کتاب، پایان‌نامه یا نشریه ذکر نمایید. عبارت پیشنهادی ما این است:
    «در نگارش/ تألیف/ انتشار این کتاب/ مقاله/ پایان‌نامه/ نشریه/ مجله/ پژوهشنامه از پایگاه ویکی‌نور (دانشنامه تخصصی کتاب‌شناسی و زندگی‌نامه) به آدرس wikinoor.ir استفاده شده است».
  5. مسئولیت‌های کاربران مجاز در قبال مجوز استفاده:
   1. کاربران موظف به حفاظت از نام کاربری و رمز عبور خود هستند.
   2. هرگونه نقض قانون کپی‌رایت و قوانین پایگاه باعث لغو اشتراک خواهد شد.
   3. ثبت هرگونه نظر خلاف شرع و قوانین جمهوری اسلامی تخلف محسوب شده و پایگاه می‌تواند اقدام به حذف یا ویرایش آن نماید.
  6. حریم خصوصی:
   پایگاه، خود را متعهد به رعایت محرمانه بودن اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربران می‌داند و تمام تلاش خود را برای تحقق این موضوع به کار می‌بندد. مشخصات دسترسی و کاربری ثبت‌شدۀ افراد در این پایگاه در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت.
  7. تخلف از شرایط و ضوابط:
   عدم رعایت هر یک از این شرایط و ضوابط از طرف کاربر، به‌منزلۀ پایان اجازۀ استفادۀ وی از این پایگاه است و ایشان مسئول جبران خسارات وارده به پایگاه یا هر شخص حقیقی و حقوقی احتمالی دیگری خواهد بود.
  8. بازبینی شرایط و ضوابط:
   درصورتی‌که شرایط و ضوابط قیدشده در متن حاضر بازبینی و در آن‌ها تجدیدنظر صورت گرفته و از طریق پایگاه در دسترس قرار گیرد؛ اطلاع از این شرایط و ضوابط جزء تعهدات کاربر پایگاه می‌باشد.

  نکات لازم:

  • «نور» اعلام آمادگى دارد منابع موردنیاز اشخاص حقيقی يا حقوقی در راستای توليد نرم‌‏افزارها، پايگاه‏ها و توزيع و تكثير آن‌ها را طى انعقاد قراردادى جداگانه و با رعایت حقوق مالکیت مادی و معنوی مؤلفان و ناشران، در اختيار متقاضیان قرار دهد.
  • اشخاص حقیقی یا حقوقی در راستای معرفی این مرکز و پایگاه‌های متعلق به آن، می‌توانند از لوگو یا آرم‌های مربوطه در فضاهای وب و شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایند.
  • در صورت هرگونه ابهام یا پرسش، با امور کاربران مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با شماره ۳۲۹۳۶۲۷۱-٠۲۵ یا پست الکترونیک Support@noorsoft.org تماس حاصل شود.

  با تشکر و سپاس

  مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی