سلامتی و بهداشت در صحیفه سجادیه

  از ویکی‌نور
  سلامتی و بهداشت در صحیفه سجادیه
  سلامتی و بهداشت در صحیفه سجادیه
  پدیدآورانعلی بن حسین(ع)، امام چهارم (نويسنده) رضایی، حسن رضا (خلاصه کننده)
  عنوان‌های دیگرصحیفه سجادیه. فارسی - عربی. برگزیده
  ناشرپژوهشهای تفسير و علوم قرآن
  مکان نشرایران - قم
  سال نشر1392ش
  چاپ1
  شابک978-964-2534-89-0
  موضوعبهداشت - احادیث - سلامتی - احادیث - علی بن حسین(ع)، امام چهارم، 38 - 94ق. - احادیث
  زبانفارسی
  تعداد جلد1
  کد کنگره
  ‎‏/‎‏ع‎‏8‎‏ ‎‏ص‎‏3042137 267/1 BP
  نورلایبمطالعه و دانلود pdf

  سلامتی و بهداشت در صحیفه سجادیه، نوشته حسن‌رضا رضایی (ولادت 1351ش) در موضوع بهداشت و سلامتی، برگرفته از کلام امام سجاد(ع) است.

  نوشتار حاضر به موضوع بهداشت، سلامتی و پزشکی اختصاص یافته و نویسنده درصدد برآمده تا مطالبی که در این راستا در صحیفه سجادیه مطرح شده را جدا و به‌صورت مجزا در اختیار خوانندگان قرار دهد[۱].

  کتاب در شش گفتار تنظیم شده است. گفتار اول، به کلیات اختصاص یافته و در آن به شناخت‌نامه کتاب شریف صحیفه سجادیه، سندنامه کتاب و مفهوم‌شناسی اشاره شده است. در گفتار دوم، به موضوع درخواست سلامتی در صحیفه سجادیه اشاره شده و در این راستا برخی از دعاهای مرتبط با موضوع یادشده نظیر درخواست سلامتی برای تمامی عمر، سلامتی از شر شیطان و... ذکر شده است. نویسنده در گفتار سوم تحت عنوان جنین‌شناسی، به خلقت انسان و مراحل مختلف آن در صحیفه‌ی سجادیه اشاره کرده است. گفتار چهارم، به بیان اعضای بدن در صحیفه سجادیه اختصاص یافته است. در ادامه از فرازهایی در صحیفه سجادیه که مرتبط با موضوع مرگ و پایان حیات جسم است در گفتار پنجم سخن به میان آمده است. گفتار ششم و پایانی کتاب را برخی مطالب متفرقه‌ تشکیل داده است.

  پانویس

  1. ر.ک: اشاره، ص‌8

  منابع مقاله

  اشاره و متن کتاب.


  وابسته‌ها