بهشت خانواده: هفتاد درس در روابط زناشویی

  از ویکی‌نور
  بهشت خانواده: هفتاد درس در روابط زناشویی
  بهشت خانواده: هفتاد درس در روابط زناشویی
  پدیدآورانمصطفوی، سید جواد
  ناشرانتشارات دارالفکر
  مکان نشرایران - قم
  سال نشر1385ش
  چاپ22
  زبانفارسی
  تعداد جلد2

  بهشت خانواده: هفتاد درس در روابط زناشویی، اثر سید جواد مصطفوی خراسانی، کتابی است که در آن بحث‌‌هایی متنوع و روان درباره پیوند زناشویی و وظایف زوجین در برابر یکدیگر آمده است.

  نویسنده در این بحث‌‌ها، با بهره‌‌گیری از آیات قرآن و سیره و سخنان پیامبر و اهل‌بیت:، سازوکارها و روابط زن و شوهر را در تمام مراحل زندگی مشترکشان مشخص می‌‌‌کند. حجم بیشتر بحث‌‌های کتاب درباره زنان است. جلد اول، دربرگیرنده هفتاد درس است که مهم‌‌ترین آنها را پنج بخش تشکیل می‌‌‌دهد: «عوامل الفت و محبوبیت میان زن و مرد»، «عوامل اختلاف و کدورت و راه درمان آن»، «موقعیت واقعی زن در خانواده از نظر اسلام به همراه بررسی آیات و روایات»، «حجاب و نظر اسلام درباره مقدار محدودیت زن»، «غریزه جنسی و تعیین مرز بین حلال و حرام».

  جلد دوم شامل بیست و پنج درس است که مهم‌‌ترین عنوان‌‌های آن عبارتند از: محرم و نامحرم از راه خویشاوندی، محرم و نامحرم از راه ازدواج، محرم و نامحرم از راه شیر دادن، جدول محرم و نامحرم، طلاق‌، خواستگاری، تدلیس(فریب همسر)، شب زفاف، شیوه جلب محبت همسر، روابط فامیلی، ازدواج موقت‌، برابری و اختلاف مرد و زن‌، عوامل خوشبختی[۱].

  پانویس

  1. حبیبی، سلمان، ص280-281

  منابع مقاله

  حبیبی، سلمان، کتاب‌شناسی توصیفی زن و خانواده، قم، انتشارات دفتر عقل، چاپ یکم، 1387ش.

  وابسته‌ها