القراءة و المناقشة

  از ویکی‌نور
  القراءة و المناقشة
  القراءة و المناقشة
  پدیدآورانحیدری، محمد (نويسنده)

  افضلی، شاکر (نويسنده)

  ربیعی، میثم (نويسنده)
  ناشرمرکز المصطفی(ص) العالمي للترجمة و النشر
  مکان نشرایران - قم
  سال نشر1391ش - 1434ق
  چاپ1
  شابک-
  زبانعربی
  تعداد جلد3
  کد کنگره
  /ح9ق4 6119 PJ
  نورلایبمطالعه و دانلود pdf

  القراءة و المناقشة، عنوان کتابی است در سه جلد از محمد حیدری با محتوای کمک‌آموزشی زبان عربی.

  این کتاب، تلاشی است جدید از سوی مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی جامعة المصطفی العالمیه برای پر کردن خلأ موجود در رشته برنامه‌های درسی زبان عربی. این اثر پس از انتشار قسمت اول کتاب زبان عربی که مشتمل بر چهار قسمت است، به دست چاپ سپرده شده است.

  این کتاب یک برنامه آموزشی مستقل نیست؛ زیرا در تدوین آن، طبق معمول برنامه‌های درسی آموزش عربی و سایر زبان‌ها، انتخاب سرفصل‌ها و تمرین‌های اساسی در زندگی روزمره در نظر گرفته نشده است، بلکه رویکردی مکمل برای کتاب اللغة العربیه است که مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی آن را به‌عنوان رویکردی پایه برای آموزش عربی مد نظر قرار داده است[۱].

  این اثر روش داستان را به‌عنوان رویکردی در آموزش زبان عربی اتخاذ می‌کند. اتخاذ این رویکرد به این دلیل بوده که داستان تأثیر بسیار مهمی در رشد مهارت‌های زبانی، دستیابی به اهداف مورد نظر در کوتاه‌ترین زمان و حفظ نشاط کلاس‌ها و فعالیت و توجه دانش‌آموز در طول زمان تعیین‌شده دارد. به عبارت واضح‌تر می‌توان گفت: داستان آموزشی، وجدان و ذهن دانش‌آموز را با هم هدف قرار می‌دهد؛ همان گونه که - از طریق ایده‌ها و رویدادها و فرآیندهای ذهنی که در پیوند، تحلیل، تفسیر و ارزشیابی در آنها نفوذ می‌کند - تنوع شناختی ایجاد می‌کند[۲].

  پانویس

  1. ر.ک: مقدمه کتاب، ج1، ص10
  2. ر.ک: همان

  منابع مقاله

  مقدمه کتاب.

  وابسته‌ها