أهل‌البيت قيادة ربانية (دراسة تحليلية عن ولاية أهل‌البيت عليهم‌السلام علی ضوء الكتاب و السنة)

  از ویکی‌نور
  أهل‌البيت قيادة ربانية: دراسة تحليلية عن ولاية أهل البيت علي ضوء الکتاب و السنة
  أهل‌البيت قيادة ربانية (دراسة تحليلية عن ولاية أهل‌البيت عليهم‌السلام علی ضوء الكتاب و السنة)
  پدیدآورانمحمد جواد، محمدکاظم (نویسنده)
  عنوان‌های دیگرأهل‌البيت قيادة ربانية
  ناشرمؤسسة أنصاريان للطباعة و النشر
  مکان نشرايران - قم
  سال نشر1426ق. = 2005م. = 1384ش.
  چاپدوم
  شابک964-438-569-1
  موضوعخاندان نبوت در قرآن خاندان نبوت - فضايل - احاديث
  زبانعربی
  کد کنگره
  ‏‎‏خ‎‏2‎‏م‎‏3 / 104 BP

  أهل‌البيت قيادة ربانية (دراسة تحليلية عن ولاية أهل‌البيت عليهم‌السلام علی ضوء الكتاب و السنة) تألیف محمدکاظم محمدجواد، پژوهشی است در باره اهل‌بیت(ع) به ویژه رهبری معصومان(ع) از نگاه قرآن و سنت.

  نویسنده با طرح مباحث اختلاف انگیز مذهبی و دینی از صدر اسلام تا کنون و با ارائه راه حل‌های آن، کوشیده است به گونه‌ای مسلمانان را به نقش و هدایتگری رهبران الهی به ویژه اهل‌بیت پیامیر(ص) توجه دهد.

  در ابتدا، آیات و احادیث مربوط به اهل بیت(ع) را نقل کرده و دیدگاه‌های علمای اسلامی را در باره هر یک در زیر عنوان آنها آورده و آن گاه با ارائه دلیل و حجت برای اثبات حقانیت اهل‌بیت(ع) و راه آن‌ها، اقدام کرده است.

  انگیزه مؤلف در تدوین کتاب کمک به این مسئله است که چون عقیده، امر حیاتی برای هر انسانی است، باید با دلیل آن را انتخاب کند تا بر اساس اعتماد و با تاثیر پذیری از قداست آن معتقد شود و ایمان بیاورد.

  کتاب در هشت فصل تدوین شده که عبارت‌اند از: اهل‌بیت و آیه تطهیر، اولوالامر کیانند؟ برگزیدگی اهل‌بیت(ع)، سنت خداوند، ثقلین، بهترین مخلوق در آیه مباهله امامان ربانی در سوره دهر، پاداش پیامبر را چگونه بپردازیم؟ خطبه امام سجاد(ع) و عقب گرد، آغاز سقوط است. [۱]


  پانويس

  1. ر.ک: معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، ص81


  منابع مقاله

  معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، کتاب‌شناسی توصیفی اهل‌بیت علیهم‌السلام، قم، مرکز چاپ و نشر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، چاپ اول، 1383ش.

  وابسته‌ها