الخلل في الصلاة (موسوعه جلد 12)

  از ویکی‌نور
  الخلل في الصلاة
  الخلل في الصلاة (موسوعه جلد 12)
  پدیدآورانمؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)- دفتر قم (محقق) موسوی خمینی، سید روح‌الله (نویسنده)
  ناشرمؤسسة تنظیم و نشر آثار الإمام الخمینی(قدس‌سره)
  مکان نشرتهران - ایران
  سال نشر1392 ش یا 1434 ق
  چاپ3
  شابک978-964-335-431-2
  موضوعفقه جعفری - قرن 14

  نماز

  نماز - شکیات
  زبانعربی
  تعداد جلد1
  کد کنگره
  ‏‎‏BP‎‏ ‎‏186‎‏/‎‏8‎‏ ‎‏/‎‏خ‎‏76‎‏ ‎‏خ‎‏8*
  نورلایبمطالعه و دانلود

  الخلل في الصلاة، از آثار فقهى امام خمينى(ره) به زبان عربى است كه توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تحقيق و منتشر شده است.

  مباحث «خلل» جزء مباحثى است كه امام بعد از مباحث بيع و خيارات در نجف اشرف تدريس نمودند و اين تدريس، تا زمان هجرت اجبارى ايشان به پاريس ادامه داشت (ر.ک: مقدمه، ص7).

  كتاب‌شناسى اين اثر به‌صورت كامل و جامع در نسخه ديگر آن آمده است، لذا در اينجا فقط به مراحل تحقيق كتاب كه توسط مؤسسه تنظيم و نشر آثار انجام شده بيان مى‌شود:

  محقق در تحقيق اين كتاب كه جلد 16 از موسوعه امام خمينى است، نسخه چاپخانه مهر را كه در زمان امام، منتشر شده است، مورد توجه قرار داده است. ايشان در مقايسه اين نسخه و نسخه خطى اختلافات زيادى را پيدا كرده است كه غالب اين اختلافات، لفظى بوده و خدشه‌اى به معناى عبارات وارد نمى‌نموده است.

  پاورقى‌هاى كتاب به مستندسازى مطالب متن اختصاص يافته است كه شامل آيات، روايات و اقوال علما مى‌باشد.

  تقويم النص، اصلاح متون، پاک‌سازى آن از اشتباهات و ويراستارى از جمله كارهاى ديگرى بوده كه محقق در اين كتاب انجام داده است.

  با توجه به اينكه مطالب كتاب زياد و عناوين اندك بوده، يكى از كارهایى كه محقق در اين كتاب انجام داده است اضافه كردن 150 عنوان به كتاب است تا براى مراجعه‌كنندگان، سهولت دسترسى به مطالب كتاب را در پى داشته باشد (ر.ک: همان، ص7 و 8).

  در پایان كتاب، فهارس عامه كه شامل آيات، احاديث، اسامى معصومين(ع)، اعلام، كتب موجود در متن، منابع تحقيق و فهرست مطالب كتاب آمده است.

  منابع مقاله

  مقدمه و متن كتاب.

  وابسته‌ها