هاشمی شهیدی، اسدالله

  از ویکی‌نور
  هاشمی شهیدی، اسدالله
  نام هاشمی شهیدی، اسدالله
  نام‌های دیگر هاشمی، اسدالله

  شهیدی، اسدالله

  نام پدر سيد احمد
  متولد 1321ش
  محل تولد لامرد از توابع استان فارس
  رحلت
  اساتید آیت‌الله فاضل لنکرانی

  آیت‌الله خزعلی

  شهيد مطهرى

  مكارم شيرازى

  برخی آثار ظهور حضرت مهدی (عجل‌الله‌تعالی) از دیدگاه اسلام، مذاهب و ملل جهان

  زمینه‌سازان انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه‌السلام از دیدگاه روایات

  کد مؤلف AUTHORCODE05569AUTHORCODE

  سيد اسدالله‌ هاشمى (متولد1321ش)، معروف به شهیدی، نویسنده، محقق، امام جمعه لامرد

  ولادت

  سید اسدالله هاشمی شهیدی فرزند سيد احمد در 22 فروردین سال 1321ش در محله زیارت از شهر لامرد از توابع استان فارس متولد شد.

  تحصیلات

  تحصیلات مقطع ابتدایی را تا کلاس پنجم در دبستان دولتی اتحادیه کهوردان گذراند. عشق و علاقه وافر به علوم دینی او را وادار کرد که در 16 سالگی یکبار به قصد عزیمت به نجف اشرف به آبادان برود ولی به علل مختلفی نتوانست به مقصد برسد و به لامرد بازگشت.

  بالاخره در سال 1338 هجری شمسی برای تحصیل علوم شرعیه به نجف اشرف عزیمت نمود. پس از ورود به منزل آیت‌الله راغب فالی(به جهت قرابتی که با ایشان داشت) و به تشویق و ترغیب وی در سلک روحانیت درآمد و زیر نظر ایشان به فراگیری علوم مقدماتی و ادبیات عرب پرداخت.

  پس از گذراندن دوره مقدماتی در حدود 12 سالی که در نجف اشرف اشتغال به تحصیل داشت، از محضر اساتید بزرگواری همچون آیات راستی کاشانی،‌ میرزا جواد تبریزی، شهید محراب مدنی، کسب فیض نموده و به ترتیب لمعتین و قسمتی از مکاسب و رسائل را از آنان آموخت. در سال 1350 در اوج اختلافات ایران و عراق همانند بسیاری از هموطنان به ایران مراجعت نمود و جهت ادامه تحصیل به حوزه علمیه قم وارد شد و تا اوائل انقلاب از محضر درس آیت‌الله ستوده قسمتی از مکاسب، از درس آیت‌الله فاضل لنکرانی قسمتی از کفایه و از درس تفسیر آیت‌الله خزعلی و نیز شهيد مطهرى و مكارم شيرازى بهره برد. ضمناً در این دوران لمعتین را برای جمعی از طلاب تدریس می‌نمود.

  پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تحمیل جنگ هشت ساله، ضمن حضور در مسائل جبهه و جنگ و پشتیبانی و تفقد از خانواده معظم شهداء با اصرار جمعی از سادات و روحانیت منطقه به امامت جمعه موقت شهرستان لامرد انتخاب شد و مدت 12 سال به وعظ، خطابه، ارشاد و راهنمایی مردم مبادرت نمود. در همین سالها علاوه بر اداره مجالس و منابر و مدیریت کلاس درس اخلاق برای طلاب حوزه علمیه رضویه لامرد، به فعالیتهای علمی خود مشغول بودند و امروز نیز با توجه به کهولت سن و کسالت به فعالیتهای علمی و تحقیقاتی خود ادامه می‌دهند و حاصل این تلاشها کُتبی است که در اختیار اهل علم قرار گرفته است.

  آثار

  1. زمينه‌سازان انقلاب جهانى حضرت مهدى(عج) از ديدگاه روايات؛
  2. ظهور حضرت مهدى(عج) از ديدگاه اسلام، مذاهب و ملل جهان؛
  3. صحابه، از ديدگاه كتاب و سنت و تاريخ؛
  4. امامت و خلافت از ديدگاه مكتب اهل‌بيت(ع) و مكتب خلفاء.

  وابسته‌ها