درخت یوگا: جهان‌بینی و فلسفه یوگا

  از ویکی‌نور
  درخت یوگا: جهان‌بینی و فلسفه یوگا
  پرونده:NURدرخت یوگا: جهان‌بینی و فلسفه یوگاJ1.jpg
  پدیدآورانآین گار، ب.ک.س (مؤلف)، جمالیان،سیدرضا؛ البرزی، منوچهر (مترجم)
  ناشرجمال‌الحق
  مکان نشرایران - تهران
  سال نشر1370
  چاپاول
  زبانفارسی
  تعداد جلد1

  درخت یوگا: جهان‌بینی و فلسفه یوگا ، تألیف ب.ک.س. آین‌گار با ترجمه سید رضا جمالیان و منوچهر البرزی، به بررسی یوگا ار دیدگاه آین‌گار، یکیاز برجسته‌ترین استادان یوگا در جهان می‌پردازد.

  آین‌گار در این اثر درباره بسیاری از جنبه‌های نظری و عملی یوگا، از جمله موضوعات فلسفی، سوتراهای یوگایی پاتانجالی، زندگی خانوادگی، عشق، جنسیت، سلامتی، شفابخشی مدیتیشن، مرگ و نصایحی به مربیان یوگا اظهار نظر کرده است

  این کتاب پنج بخش دارد. بخش نخست به معرفی و تعریف یوگا اختصاص داده شده، سپس با تشبیه یوگا به یک درخت، اجزای مختلف درخت و تطبیق آن با یوگا توضیح داده شده است.

  در بخش دوم به قسمت‌های مختلف این درخت به‌طور مفصل پرداخته، آن را با یوگا و اهداف آن تشبیه کرده است.بخش سوم به عواید حاصل از یوگا اشاره دارد، و تندرستی را میوه این درخت می‌داند. در بخش چهارم بعد معنوی یوگا بازگو شده، آن را سفر به خویشتن معرفی کرده است. بخش پنجم نیز به بررسی جایگاه یوگا در جهان اختصاص داشته، نکاتی را درباره آموزش یوگا بیان می‌کند.[۱]

  پانویس

  1. بلندنژاد، سیدعلی، ص104-105

  منابع مقاله

  بلندنژاد، سیدعلی، کتاب‌شناسی توصیفی ادیان (دفتر سوم: ادیان هند و خاور دور)، مشهد، بنیاد پژوهش‌های اسلامی، چاپ اول، 1395ش.

  وابسته‌ها