مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام، گروه پژوهش و پاسخ به شبهات

از ویکی‌نور
مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام، گروه پژوهش و پاسخ به شبهات
نام مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام، گروه پژوهش و پاسخ به شبهات
نام‌های دیگر اداره پاسخ به سؤالات و شبهات
نام سابق
وضعیت حقوقی
هدف پاسخگویی به سوالات مختلف وارده به زبان‌های مختلف
رئیس
بنیانگذاری 1391ش
وبگاه http://www.ahl-ul-bayt.org/
کد مؤلف AUTHORCODE18847AUTHORCODE

اداره پاسخ به سؤالات و شبهات، وابسته به بخش پژوهش معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‎‌بیت(ع) است که به تمامی سؤالات وارده به زبان‌های مختلف پاسخ‎گویی می‌نماید.

معرفی

پرسش، یکی از مهم‎ترین انگیزه‌ها برای کسب دانش است. شک و شبهه نیز، هم فرصتی برای دانستن بیشتر و هم تهدیدی برای پایه‌های اعتقادی بشمار می‌رود.

مجمع جهانی اهل‎‌بیت(ع)، با درک این حقایق و نیز با توجه به تبلیغات مسموم وهابیت، بخش پاسخ به سؤالات و شبهات را تأسیس کرده است. این اداره از بدو تأسیس تاکنون به صدها سؤال و شبهه که از طریق پست، ایمیل یا تماس تلفنی واصل شده، پاسخ داده است. این سؤالات که در موضوعات مختلف - از جمله عقاید، احکام، اخلاق و عرفان، قرآن، حدیث، تاریخ و ادعیه ـ مطرح گردیده‌اند، علاوه بر ارسال به سؤال‌کنندگان، در سایت پرسش و پاسخ مفتاح (وابسته به پورتال بزرگ اهل‎‌بیت(ع)) در دسترس همگان قرار دارد. سایت مفتاح با ارائه 70 هزار پاسخ به پرسش‌های مختلف به 5 زبان عربی، انگلیسی، فارسی، ترکی استانبولی و اردو، یکی از جامع‎ترین مراجع مجازی پاسخ به شبهات محسوب می‌شود[۱].

علاوه بر آثار متعددی که مجمع جهانی اهل‎‌بیت(ع) به زبان‌های مختلف منتشر می‌نماید و از این راه به معرفی قرآن و مکتب اهل‎‌بیت(ع) همت می‌گمارد، به‌طور جداگانه و خاص نیز اداره پاسخ به سؤالات و شبهات مجمع جهانی اهل‎‌بیت(ع)، به تمامی سؤالات وارده به زبان‌های مختلف پاسخ‎گویی می‌نماید. این اداره با کارشناسان خبره و مجرب در زمینه پاسخ‎گویی به سؤالات دینی و با استفاده از ظرفیت مترجمین همکار با مجمع، به سؤالات و شبهات مختلف رسیدگی و پاسخ‎گویی می‌نماید.

این اداره متشکل از پنج گروه اصلی است که عبارتند از:

  1. عقاید و کلام؛
  2. قرآن و حدیث؛
  3. تاریخ، سیره، ادیان و مذاهب؛
  4. فقه، حقوق و فلسفه احکام؛
  5. تربیت، اخلاق و عرفان[۲].

تمامی افراد از سراسر دنیا می‌توانند پرسش‌های خود را به هر زبانی از طریق سایت پاسخ به سؤالات مجمع و یا ایمیل رسمی مجمع با این اداره در میان بگذارند و به همان زبان نیز پاسخ خود را دریافت نمایند[۳].

پانویس

  1. ر.ک: مجمع جهانی اهل‎‌بیت(ع)
  2. ر.ک: معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‎‌بیت(ع)
  3. ر.ک: همان

منابع مقاله

  1. پایگاه اطلاع‌رسانی «مجمع جهانی اهل‎‌بیت(ع)»
  2. پایگاه اطلاع‌رسانی «معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‎‌بیت(ع)»

وابسته‌ها